10 نکته که به شما در فروش خانه تهران کمک می‌کند

اطمینان حاصل کنید که خانه شما در بازار فروش بی‌رونق مسکن دارای ویژگی‌های متمایزی باشد.

قیمت خانه همانند سال گذشته در همین زمان بی‌رونق نیست اما با وجود اینکه در چند ماه گذشته فعالیت افزایش یافته است، مفسران پیش‌بینی می‌کنند که بازار در سال 1398 دارای ثبات خواهد بود. این خبر خوبی برای خریدارانی است که سعی دارند پولی برای خرید خانه پس‌انداز کنند اما  خبر بدی برای افرادی است که در حال برنامه‌ریزی برای فروش خانه تهران خود هستند. چه کاری می‌توانید انجام بدهید تا شانس خود را برای فروش خانه تهران به حداکثر برسانید؟

۱. نماینده املاک خوبی را انتخاب کنید در فروش خانه تهران

شما مجبور نیستید که خانه خود را از طریق آژانس املاک بفروشید اما اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، با دقت انتخاب کنید چون موضوع مهمی است حتی در یک بازار بی‌رونق نیز خانه شما خودبه‌خود به فروش نمی‌رسد. از دوستان و همسایگان مشورت بگیرید، به دنبال نمایندگانی باشید که در کار فروش خانه تهران حرفه ای باشند و از سه یا چهار نماینده بخواهید تا ارزیابی در مورد خانه به شما ارائه دهند.

فردی را انتخاب کنید که به فروش خانه تهران برای شما علاقمند باشد و مثبت به آن فکر کند. پیدا کنید که در کجا می‌توانید خانه خود را در معرض فروش قرار دهید، وبسایت‌هایی مثل 3khoone.com همانند صفحات املاک روزنامه‌های محلی گزینه‌های خوبی هستند. به یاد داشته باشید اگر شما یک نماینده را که بخشی از یک زنجیره است انتخاب کنید، خانه شما باید در بانک اطلاعاتی دیگران نیز نشان داده شود.

برای فروش خانه تهران شما مدام با نماینده در ارتباط خواهید بود، بنابراین سعی کنید فردی را انتخاب نمایید که با آن راحت باشید. به یاد داشته باشید که قیمت‌گذار با شما به طور مداوم در تماس نخواهد بود، بنابراین در هنگام تصمیم‌گیری دقت کنید چون نماینده قبل از شما با آن‌ها ملاقات یا صحبت می‌کند.

۲.برای فروش خانه تهران در مورد هزینه‌ها چانه بزنید

صحبت‌های اولین نماینده را بدون اینکه ببینید که آیا می‌توانید در جایی دیگر معامله بهتری پیدا نمایید، قبول نکنید. آخرین آمار ثبت املاک نشان می‌دهد که قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته بالا آمده است، بنابراین احتمال دارد که شما دارایی خود را با ارزش کمتری بفروش رسانید که باید تلاش کنید تا با پس‌انداز کردن در جاهای دیگر این ضرر را جبران نمایید.

ببینید که نماینده انتخابی شما درصد کمیسیون کم یا متوسطی را دریافت می‌کند. هر درصد از فروش خانه می‌تواند ارزش قابل‌توجهی از نظر مالی برایتان داشته باشد.

۳. برای فروش خانه تهران قیمت مناسبی را انتخاب کنید

وسوسه‌انگیز است که بتوانید بیشترین ارزش را از فروش خانه دریافت کنید اما واقع‌بین باشید. قیمت املاک مشابه را بررسی کنید تا ایده‌ای در مورد قیمت مورد انتظار بدست آورید. شاخص‌های قیمت خانه‌ها می‌تواند به شما ایده‌ای در مورد روند بازار بدهد و اینکه کدام مناطق افزایش قیمتی بیشتر از دیگران خواهند داشت.

بدانید که با چه تعداد ملک برای فروش در حال رقابت هستید و  قیمت کمتری از آن‌ها پیشنهاد دهید چون از نظر روانشناختی، برای خریداران اهمیت بیشتری پیدا خواهید کرد. اگر قیمت شما بیش از حد بالا باشد، ملک‌تان بدون مشتری خواهد ماند. اگر قیمت کمتری بگذارید، مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد و احتمال رقابت افزایش می‌یابد، حتی ممکن است بیش از قیمت پیشنهادی به شما پول پرداخت کنند».

۴. در فروش خانه تهران سازمان‌یافته عمل کنید.

تمامی اسناد مرتبط با خانه را شامل تضمین‌های تعمیرات، مجوز کارهای برق و گاز، صورت‌حساب‌های مالیاتی و سایر مستندات دیگر را در یک پرونده کنار هم بگذارید. وکیل شما درخواست‌های بیشتری خواهد کرد. شما همچنین باید کارت شناسایی و آدرس خودتان را به وکیل‌تان ارائه دهید، بنابراین پاسپورت و قبوض اخیر با اسم تمامی صاحبان را پیدا کنید. این کارها را از قبل انجام دهید تا هنگامی‌که پیشنهادی به شما ارائه شد، آماده باشید.

زمان‌بر شدن جمع‌آوری مدارک مربوطه ممکن است موجب نگرانی فروشنده شما شود و در زمانی‌که افراد نسبت به بازار محتاط هستند، ایده خوبی نیست که موجب نگرانی و اضطراب آن‌ها شوید.

۵. آشفتگی‌ها را مرتب کنید

به طور کامل برای بازدید آماده شوید. اتاق‌ها جارو کشیده و مرتب باشند و ظرف‌ها را از سینک ظرفشویی بردارید. ایده این است که نشان دهیم خانه جذاب و مناسب است. پخش بودن وسایل ممکن است باعث این تصور شود که خانه کوچک است و کمد کافی ندارد. انجام این کارها بسیار مهم است خصوصا اگر املاک مشابه زیادی در بازار وجود داشته باشد.

۶. خانه خود را بهتر کنید برای فروش خانه تهران

لازم نیست تغییر اساسی انجام دهید و دکور خانه را تغییر بدهید اما خرابی‌های قابل مشاهده را تعمیر کنید.

اگر نشتی وجود دارد و رنگ‌آمیزی نیاز است، هزینه کنید و آن را تعمیر نمایید. اگر شکاف یا ترکی وجود دارد آن را پر کنید. اولین خریدار با دیدن این خرابی‌ها ممکن است فکر کند مشکل جدی وجود دارد حتی اگر واقعا موردی نباشد. اگر شما خانه خود را اجاره داده باشید، ممکن است به تعمیرات زیادی نیاز داشته باشد.

شما لازم نیست نسبت به شخصی‌سازی‌های خانه خود زیاد وسواس نشان دهید اما اگر دیوار اتاق‌ها رنگی است، یک رنگ خنثی را جایگزین آن کنید. خریداران تلاش می‌کنند تا خودشان را در حال زندگی در آن خانه تصور کنند، بنابراین وسایل شخصی مانند عکس‌ها را به حداقل برسانید.

اما بر روی تأثیرات اولیه تمرکز کنید. درهای ورودی را رنگ بزنید، باغ را مرتب نمایید و مکان ورودی را تا حد امکان دلپذیر کنید. اگر شما در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، تمام سعی خود را برای بهبود بخشیدن به مکان‌های اشتراکی انجام دهید. اگر آن‌ها نامرتب و خراب باشند، اینگونه به نظر می‌رسد که ساختمان به خوبی نگهداری و تعمیر نمی‌شود.

۷. اما برای فروش خانه تهران زیاد هزینه نکنید

خریداران اغلب دوست دارند خانه را به سلیقه خودشان تغییر دهند، بنابراین پول خود را زیاد برای این مسئله هدر ندهید.

هر فردی توسعه‌دهنده تفکری است و می‌خواهد احساس کند که می‌تواند ارزش به ارمغان بیاورد. اگر آشپزخانه قدیمی است، پولی را صرف تغییر آن نکنید چون شانس کمی وجود دارد که پول خود را دوباره بدست آورید. فرش‌ها را عوض نکنید اما تمیزشان نمایید.

۸. در فروش خانه تهران بازدیدکنندگان را دنبال نکنید

یک نماینده املاک خوب به عنوان بخشی از خدماتش، ملک را به خریداران بالقوه نشان می‌دهد، پس اجازه این کار را به او بدهید. وقتی که مردم می‌آیند، سگ  و بچه‌ها را به پیاده‌روی ببرید.

یا اگر نیاز است که در خانه باشید، به آن‌ها خوشامد بگویید اما محتاط رفتار کنید. بچه‌ها، حیوانات خانگی و هر چیزی را که احساس معذب بودن به خریداران می‌دهد، از آن‌ها دور نگه دارید.سخت‌ترین ملک برای فروش، همانی است که صاحبان خانه در پس زمینه بدون دلیلی حاضر هستند. مردم وقتی که صاحبخانه حضور دارد احساس ناراحتی و معذب بودن می‌کنند. آن‌ها نمی‌خواهند درباره ملک با صدای بلند صحبت کنند و مهمتر از آن دوست ندارند سریع آنجا را ترک نمایند.

۹. برای فروش خانه تهران عملکرد نماینده خود را کنترل کنید

یک نماینده املاک خوب بعد از هر بازدید بازخوردی به شما خواهد داد و در مورد هر تغییری که باید انجام بدهید، صادق است. از آن‌ها بخواهید تا با شما صریح باشند. پیدا کنید چه چیزی باعث شده است تا خریداران خانه دیگری را به جای ملک شما بپسندند و در صورت امکان تغییراتی ایجاد کنید.

نمایندگان باید مزایای ملک را به فروش رسانند. اگر احساس می‌کنید نماینده تمام تلاش خود را برای فروش خانه تهران شما انجام نمی‌دهد، زمان آن است که به او اطلاع دهید که توافق را خاتمه می‌دهید و فرد دیگری را انتخاب می‌کنید.

۱۰. به عقب برگردید و دوباره تلاش کنید.

اگر ملکی پس از مدت طولانی به فروش نرسد، احتمالا مشکل مرتبط با قیمت است. کمی به خود فرصت بدهید و خانه را دیگر برای فروش نگذارید.

به یاد داشته باشید که این کار بدین معنی است که باید برای بسته اطلاعاتی جدید کمیسیون پرداخت نمایید. اگر خانه شما بیش از یکسال برای فروش بوده است و شما به صورت داوطلبانه آن را از بازار خارج کنید، مجبور خواهید شد که بسته اطلاعاتی جدیدی را برای خانه خریداری نمایید مگر اینکه در طی یکسال از اولین تلاش برای فروش خانه به بازار برگردید. اگر شما خانه خود را برای فروش از بازار خارج کنید و معامله انجام نشود، اگر در طی ۲۸ روز به بازار برگردید، بسته اطلاعاتی خانه هنوز اعتبار خواهد داشت.

هنگامی‌که شما احساس می‌کنید دوباره برای این کار آماده هستید، از نمایندگان جدید بخواهید که ارزیابی خود را به شما اعلام کنند و پیشنهاداتی برای تغییرات که باید اعمال کنید، بدهند. با عکس‌ها، متن بازاریابی و از همه مهمتر قیمت جدید به بازار برگردید.

فروش خانه می‌تواند استرس‌آور باشد علی‌الخصوص اگر در پاییز آن را برای فروش قرار دهید. پیدا کردن نماینده املاک مناسب برای همکاری جهت فروش خانه تهران اولین گام است و نباید آن را سرسری بگیرید اما فرآیند فروش خانه تهران نباید به طور کامل برعهده نماینده شما قرار بگیرد.

چندین کار است که هر صاحبخانه‌ای می‌تواند (و باید) انجام دهد تا فروش خانه تهران  را متمایز کند چون هیچکس به دنبال خرید خانه‌ای قدیمی و فرسوده نیست. در ادامه با 6 نکته درست و آزموده شده آشنا می‌شوید تا اطمینان حاصل کنید ملک شما در این رقابت پیروز می‌شود و حتی در سریعترین حالت و با بالاترین قیمت ممکن در بازار بیش از حد اشباع شده و یا خارج از فصل به فروش می‌رسد. خودتان را آماده کنید. هیچکدام از این توصیه‌ها آسان و سرگرم‌کننده نیست و برای فروشندگان غیرمصمم و متعهد کارایی ندارد.

برای فروش خانه تهران به هم ریختگی‌ها را مرتب کنید و یک انبار بسازید:

من متوجه می‌شوم که پس از چندین سال زندگی در یک خانه وسایل انباشته می‌شوند اما اکثریت مردم دوست ندارند تا چیزهای قدیمی مانند مبلمان بد فرم و درهم ریختگی را که باعث می‌شود خانه کوچکتر از سایز واقعی‌اش به نظر برسد، در تصوراتشان ببینند و هیچکس دوست ندارد وارد خانه‌ای شود که کثیف و نامرتب به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید خانه خود را سریع بفروشید به این موضوع توجه کنید و خانه را تمیز کنید تا اندازه و مساحت خانه به راحتی دیده و مشخص شود. همچنین، موارد شخصی مانند عکس‌ها یا هر مورد باارزشی را بردارید چون مردم می‌خواهند زندگی جدید خود و نه شما را در این خانه تصور کنند.

برا یفرو خانه تهران کمدها، کابینت‌ها، زیرزمین و اتاق زیرشیروانی را به طور کامل تمیز و مرتب کنید. آن چیزهایی را که ارزش نگه داشتن ندارد اهدا کنید یا دور بریزید. من از تجربه اخیر خود می‌دانم که یک واحد انبار ۲۰*۱۰ در ماه هزینه دارد (شامل خیس عرق شدن شما برای جابجا کردن وسایل نمی‌شود). این پول برای کار درستی صرف می‌شود، به این عمل به عنوان یک فرصت برای ساده‌سازی زندگی خود نگاه کنید. باور کنید که در موقع جابجایی بعد فروش خانه تهران، کار شما راحت‌تر خواهد بود.

همه چیز را تعمیر کنید :

بازدیدها فقط ناشی از تلاش و کوشش نیستند. آن‌ها اهرمی برای مذاکره مجدد به ویژه در بازار خریدار هستند. قبل از لیست کردن اموال خود برای فروش خانه تهران همه چیز را تعمیر کنید، ممکن است وظیفه دلسردکننده‌ای برای برخی از خانه‌ها باشد اما به دلایل بسیاری هر چیز شکسته‌ای بخصوص وسایل چشم‌گیر مانند چوب پوسیده در سطح بیرونی، رنگ پوست پوست شده، لکه‌های روی کف و فرش، توالت‌ها و چکه شیرآب، لامپ‌های شکسته، پنجره‌های ترک‌خورده، کلیدهای برق، خرابی‌های قدیمی موریانه در اتاق زیرشیروانی و سوراخ در پی یا فضای تنگ زیر کف اتاق را تعمیر کنید.

در نهایت هرگونه مسائل مرتبط با خانه توسط خریدار یا در طول فرآیند بازدید کشف خواهد شد و مطمئنا برای شما هزینه خواهد داشت. اگر شما فرد ماهری نیستید یا نسبت به فرآیند بازدید آگاهی ندارید، ایده خوبی است که قبل از اینکه اموال خود را لیست کنید بازبینی انجام دهید، بنابراین با شگفتی بزرگ یا پرهزینه‌ای مواجه نخواهید شد. شما نمی‌خواهید یک معامله را بخاطر مسائلی که از ابتدا می‌توانند حل شوند به خطر بیاندازید.

برای فروش خانه تهران درباره نواقص پنهانی ملک خود صادق باشید:

هر خانه‌ای دارای نقاط قوت و ضعفی است که برخی از آن‌ها غیرقابل انکار هستند. با نماینده خود برای فروش خانه تهران همکاری داشته باشید و خریداران بالقوه و سایر نمایندگان را نسبت به این ضعف‌ها آگاه ‌نمایید چون باعث می‌شود تا زمان هیچکس (از جمله خودتان) را هدر نرود و مورد تقدیر تمامی طرفین قرار خواهید گرفت. مراقب نحوه استفاده از کلمه عالی در لیست خود مانند «کاملا تمیز» یا کلمه مورد سواستفاده قرار گرفته «آشپزخانه آشپزهای ماهر» باشید، مگر اینکه خانه شما واقعا چنین ویژگی‌هایی را به خریدار ارائه دهد. لیست شما باید با دقت نوشته شود و تصویر صادقانه‌ای از خانه شما را ارائه دهد خصوصا اینکه عکس‌ها می‌توانند به نفع یا ضرر فروشنده گول‌زننده باشند. برای خریدار هیچ چیز بدتر از آن نیست که هیجان ایجاد شده در آن از طریق بازدید آنلاین در هنگام دیدن خانه به ناامیدی تبدیل شود.

برای فروش خانه تهران به غرور خود غلبه کنید و ملک خود را به طور واقعی قیمت‌گذاری نمایید:

هیچ چیز مثل قیمت بیش از حد بالا باعث کاهش سرعت معامله نمی‌شود. اجازه ندهید نفس‌تان در تعیین قیمت نقشی داده باشد. اگر شما نماینده املاک خوبی را انتخاب کرده‌اید، به آن اعتماد کنید تا شما را به قیمت مناسبی برای هر مترمربع راهنمایی کند. این بدین معنی نیست که شما نباید در قیمت‌گذاری دخالتی نداشته باشید. قیمتی را انتخاب کنید که ابتدا سریعا در خریداران انگیزه ایجاد نماید. اگر در فروش خانه تهران قیمت خانه خود را بسیار پایین قیمت‌گذاری کنید ممکن است حتی مزایده‌ای صورت بگیرد و قیمت فروش را به مقداری که از اول می‌خواستید برسانید. اگر شما و نماینده‌تان نمی‌توانید در مورد یک قیمت به تفاهم برسید، شاید باید کمی فروش را به تأخیر بیاندازید.

آخرین یادداشت در مورد خریداران:

خریداران این روزها دانش بیشتری دارند، بنابراین اگر به دنبال قیمت بالاتری از میانگین محله خود هستید، بهتر است خانه خود را بی‌عیب و نقص کنید.

آن را تجربی کنید:

خانه خود را به جایی تبدیل کنید که مردم علاقه‌ای به ترک آن نداشته باشند و خرید هدفشان باشد.با وجود اینکه وقتی مردم به بازدید خانه شما می‌آیند برایتان سرزده و ناخوانده است، با این حال یک فرصت دارید که می‌توانید بر روی آن‌ها تأثیر بگذارید. نمایشی را از صنعت مهمان‌نوازی ببینید و تجربیات نشان داده شده را با تحریک تمامی حواس خریداران بالقوه در طی بازید اجرا نمایید. خانه شما باید تمیز باشد بدین معنی که هیچ اثرانگشت کثیفی روی درها نباشد یا مویی (انسان یا غیره) در معرض دید خریداران بالقوه نباشد. خانه شما باید کاملا تمیز باشد و با گل‌های تازه، نقاشی، بالش‌های نرم، دکوراسیون متفکرانه تزئین شده باشد و به طور کلی از لحاظ بصری جذاب باشد. اگر صدای فراگیری وجود دارد، موسیقی و شومینه را روشن کنید. حتی تاثیرات کوچک نشان می‌دهد که به خانه خود اهمیت می‌دهید و اغلب شاخص‌های خوبی برای تعیین این هستند که خانه در بخش‌های کمتر قابل ملاحظه چگونه نگهداری می‌شوند.

خانه شما باید بوی اشتهابرانگیزی داشته باشد. هیچکس نمی‌خواهد بوی سگ شما یا بوی پخت خورشت گوشت در پاییز را استشمام کند. شما می‌توانید کوکی بپزید، شمع‌ها را روشن کنید یا از خوشبو کننده‌ای استفاده نمایید. هر تصمیمی که می‌گیرید چیز بی‌نظیر و موردپسند عموم باشد. همچنین کنترل جذابیت را دست کم نگیرید. اولین تأثیرات انتظارات خریدار آینده را تعیین می‌کند حتی پیش از آنکه از طریق درب وارد شوند.

برای فروش خانه تهران ،خانه خود را از طریق رسانه‌ها به فروش رسانید:

فرض کنید که شما تصویر خانه خود را کامل ساخته‌اید و عکس‌هایی با وضوح بالا برای اثبات آن دارید، خانه شما ممکن است کاندید خوبی برای قرار گرفتن در معرض رسانه باشد. اگر خانه منحصربفردی از لحاظ معماری یا تاریخی دارید، شخص مهمی مالک خانه بوده است، یا هر ویژگی منحصربفرد دیگری که دارد، نویسندگان آژانس املاک به دنبال داستان‌هایی مانند شما هستند. اگر نشریه راهنمایی یا ایمیلی نداشته باشد، شما باید کمی تحقیق انجام دهید تا ببینید چه چیزی مناسب ملک شما است و چه کسی به طور ویژه به این موضوع توجه می‌کند اما در نهایت رسانه‌های معروفی مانند مجله وال‌استریت، فوربس و نیویورک تایمز و همچنین، رسانه‌های مرتبط با معماری مانند Curbed، Elle Décor، House Beautiful و بسیاری دیگر هستند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. حتی روزنامه محلی خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا آن‌ها به خصوصیاتی برای فروش در شهر یا منطقه شما توجه می‌کنند.

من تنها درباره املاک نمی‌نویسم اما ترغیب به خرید از طریق رسانه‌های مختلف با کار قبلی من ارتباط دارد. من می‌دانم که پوشش رسانه‌ای به فروش بسیاری از املاک به من کمک کرده است چون با این کار افراد بیشتری به ملک شما توجه می‌کنند و ایجاد یک تاثیر مثبت شانس فروش خانه تهران  و به بیشترین مقدار را افزایش می‌دهد. به خاطر داشته باشید که درست همانند رسانه، مدت زمان مورد توجه قرار گرفتن ملک شما کوتاه است. پس از آن نهایت استفاده را ببرید در غیراینصورت ضرر خواهید کرد.