کمک به تحقیقات شما

شما زمان زیادی را را حین انجام تحقیقات برای خرید ملک صرف خواهید کرد ولی سرویس هایی وجود دارد که میتوانند زحمت شما را کمتر کنند.

غالبا سایت های آنلاین املاک کاربرانی از محله های مختلف و شهرها دارند. موسسات آژانس املاک  به شما اطلاعات املاکی را میدهند که میتوانید در بین آنان بر اساس منطقه و قیمت فروش برای خرید ملک جستجو کنید.

همچنین این سایتها به شما کمک میکنند که در منطقه خرید خود مشاوران را شناسایی کنید و از آنها بخواهید که اسم شما را به لیست خود اضافه کنند.

اگر به فکر خرید ملک قدیمی تر هستید بازرسی خانه میتواند یک راه آسان برای تشخیص هرگونه مشکلات مخفی باشد.

معاونت مالی دولت در خرید ملک

بسته به شرایط شما,ممکن است بتوانید برای اخذ کمک های مالی (وام) از دولت درخواست صادر کنید.

اتحادیه املاک سه خونه اطلاعات ارزنده ای در این زمینه برای شما قرارداده است.

به عنوان کسی که بار اول است خرید ملک انجام می دهد ممکن است امتیازاتی وجود داشته باشد که واجد شرایط آنها باشید.

سازمان های کمک کننده در خرید ملک

اگر به دنبال نکات بیشتری در مورد خرید ملک هستید منابع غنی ای از اطلاعات وجود دارد.

در سایت ما راهنمای جامعی درباره مسائلی همچون ارتباط با مشاورین املاک , اقدام به فروش شخصی و حراجی ها, و امور مهم به هنگام تنظیم مالی معامله وجود دارد.

صفحات  سایت سه خونه  نکات بسیاری درباره ی خرید ملک دارد که به شما کمک میکند متوجه بشوید که توانایی خرید چه ملکی را دارید, چگونه خانه ها را پیداکنید, چگونه پیشنهاد قیمت بدهید و به هنگام قرارداد باید چکار کنید.

8 قدم برای خرید ملک

آیا به دنبال خرید ملک هستید؟ ممکن است شما به دنبال خرید یک واحد یا خانه ویلایی درون شهر باشید؟ هرگونه ملکی که قصد خرید آن را دارید اگر بار اول است که خرید ملک انجام میدهید برای اخذ تصمیم درست اطمینان حاصل کنید که مجهز به دانش و مهارت های لازم  هستید.هرچه باشد خرید ملک یا هر ملک دیگری چیزی نیست که به راحتی قابل بازگشت باشد.

خرید ملک شامل  مسائلی بیشتر از معامله های روزمره است. نه تنها مستلزم تصمیمات خاص اقتصادی (مالی) است بلکه جنبه های بسیار مهم قانونی را نیز شامل میشود.

در ادامه راهنمایی اساسی برای خرید ملک  شامل 8 قدم  را بررسی میکنیم.

آیا پولتان آماده است؟

باید به این موضوع بسیار دقت داشته باشید که چقدر بودجه دارید و اینکه برای خرید خانه موردنظرت چقدر پول لازم دارید.هزینه هایی برای تعمیرات خانه و پول کمسیون مشاور املاک و بهبود خانه در نظر داشته باشید.

الان که میدانید چه  فاکتورهای پولی  را درنظر داشته باشید قدم دوم پروسه ی خرید را بخوانید: از کجا شروع کنیم؟

  1. تحقیقات بازار

زمانیکه که قصد خرید ملک را دارید توجه به ارزش آینده آن بسیار مهم است.در قیمت ملک چند عامل تاثیرگذار است, اما در این میان منطقه به عنوان کلید رشد سرمایه خودنمایی میکند. عناصری که باید در نظر داشت عبارتند از : امنیت محله  و دسترسی به:

مدرسه

مراکز درمانی

فروشگاه ها

حمل و نقل عمومی معتبر

طبق تفسیرهای عمیق ما از نظارت بر بازار املاک  مناطق چهارگانه کوئیزلند REIQ,  برای خانه ها,آپارتمانها, خانه های ویلایی درون شهری, زمین های حومه شهر قیمتهای متعادلی ارائه میدهد.

آیا در جریان هستید؟ (آیا میدانید)

کسانیکه به دنبال خرید ملک یا هرگونه ملک دیگر هستند نیز باید هزینه هایی را برای مشاورین آژانس های املاک , مجله های فایل بندی املاک ,روزنامه و وبسایت های املاک کنار بگذارند؟

3- بازرسی یک ملک قبل از خرید ملک

هنگامیکه یک مشاور ملکی را به خریدار نشان میدهد معمولا یک بروشور یا فرمی از اطلاعات  مصالح استفاده شده را به او ارائه میکند. این روش بسیار عالی است تا خریدار آن ملک را به یاد داشته باشد و همچنین بتوانند هنگام بررسی نکته هایی را یادداشت کنند.

یادداشت برداری کار خریداران را برای مقایسه ملک ها طبق جزئیاتی مانند تاریخ بررسی, آدرس, قیمت ملک یا حدود قیمت آن, یا هر ویژگی از ملک که جلب توجه میکند آسان میکند.

فراموش نکنید از مشاور بپرسید.

بسیار حائز اهمیت است که خریدار از مشاور درباره ی شرایط فروش برای هر ملک مشخص سوال کند و اگر فروشنده شرایط خاصی مدنظر دارد که ممکن است بخشی از پیشنهاد را تحت تاثیر قرار دهد اطلاع دهد.

به عنوان مثال ممکن است فروشنده بخواهد ملک را از خریدار (سرمایه گذار) اجاره کند و یا به دلیل آماده نبودن خانه جدیدشان درخواست تمدید زمان جابجایی را داشته باشد.

چک لیست بازرسی برای خرید ملک

نکاتی که هنگام بازدید از یک ملک  باید مد نظر قرار دهید عبارتند از :

داخل ملک

دنبال نشانه های رطوبت دائمی مانند پوسیدگی فرش, نم و کپک روی دیوار و سقف بگردید.

دیوارها و سقف را بررسی کنید که تاب, ترک و یا خسارت واضحی نداشته باشند.

تمام کلیدهای برق را تست کنید و فشار آب سرد و گرم را ببینید و بررسی کنید که آب رو ها خوب کار کنند. جریان کم آب نشاندهنده ی گرفتگی آب رو ها است.

بیرون از ملک

زمانیکه خانه را برای بازدید مهیا کرده اید معمولا مشاوران از خریداران میخواهند که اطلاعات تماس خود را برای خرید ملک به آنان بدهند. لازم است مشاوران تحت قانون حفظ حریم شخصی یک نسخه از ” سوء پیشینه” و ” گزارش دارایی” را مطالعه کنند و از اطلاعات شخصی ای که از این طریق بدست آمده است استفاده کنند. نرده ها و محکم بودن آنها  و عیب های واضحشان  را بررسی کنید .درختان بزرگ دور و بر خانه ممکن است ریشه های بزرگی داشته باشند که ممکن است باعث مشکلات بنا شوند. بررسی کنید که سیستم فاضلاب کشی آب زمین مناسب باشد و به دور از محل سکونت تخلیه میشود. رسوب و رنگ بستن آب در ایوان ها و بالکن ها نشاندهنده آبروهای شکسته یا گرفته هستند.سقف را نگاه کنید و به دنبال آجر و سایر پوشش های  شکسته بگردید. و اگر ملک استخر داشت با کارشناس امنیت استخر قانونی بودن نرده ها را بررسی نمایید. در طرح کلی جامعه مسئولیت استخرها با شرکت های بزرگ است.

اکثر مشاوران از مشتریان بالقوه خود میپرسند که آیا مایلند در صورت موجود بودن کیس های مشابه با آنها تماس گرفته شود.اگر یک خریدار بخواهد به جز برای حضور در بازدید عمومی منازل با او تماس گرفته نشود مسلما میتوانند به هنگامبازدید به مشاور خود اعلام کنند.

4- روشن سازی امکانات

خریدار باید از مشاوربخواهد که درباره ی امکانات همراه ملک و آنهایی که برداشته میشوند به دلیل امکان درج در قرارداد  شفاف سازی کند. متاسفانه  یک خریدار گاهی اوقات به ملک جدید خود میرود تا ویژگی هایی را پیدا کند که در ابتدا ” آنها ” را فروخته است.

به طور کلی تجهیزات به هر چیزی گفته میشود که یا به ساختمان  پیچ شده است یا چسبانده شده است یا میخ زده شده یا جاسازی شده و یا لوله گذاری شده است.

آیا تجهیزات خانه شامل قرارداد میشوند؟

تجهیزات معمولی شامل:

اجاق گاز

سیستم آب گرم

فرش های ثابت

کمد لباس و طناب ها

آنتن تلویزیون

درخت و گیاه های داخل باغچه

هواکش های روی سقف

صندوق نامه ها

سیسستم های گرمایشی و سرمایشی نصب شده

معلوم کردن وضعیت “مخلفات”

آیتم هایی که قابل جابجایی هستند و به جایی متصل نیستند “مخلفات” میگویند و آنها را میتوان در تحویل خانه تحویل داد , اگرچه باید در قرارداد ذکر شود.تجهیزات استخر و جکوزی ,گیاهان گلدانی و ماشین های شستشو نمونه هایی خوب از مخلفات هستند و حتما باید در قرارداد ,جداگانه ذکر شوند.

مواردی مانند کپسول های گاز,سیستم های آبپاشی, ماشین ظرفشویی و محصولات روشنایی معمولا باعث بحث میشوند و در یک منطقه خاکستری قرار دارند و باید همیشه قبل از ورود به مذاکره در مورد خرید ملک مورد بحث قرار بگیرند.

5-تصمیم گیری بر روی قیمت پیشنهادی در خرید ملک

تصمیم گیری برروی قیمت پیشنهادی و شرایط شما یک قدم حیاتی است و باید به آن فکر زیادی کرد.با تحقیق در مورد اینکه ملک بار آخر چه موقع و به چه قیمتی خریداری شده و همچنین قیمت های ملک های مشابه اخیر منطقه یک تصمیم آگاهانه بگیرید. توجه داشته باشید که فروشندگان همچون قیمت به شرایط فروش نیز توجه دارند.

6- حراجی ها برای خرید ملک

در حراجی ها,حق فروشنده است که قبل از آغاز حراجی قیمت رزرو شده  را معلوم کند .فروشنده باید با مشاورش و متخصص حراجی هنگام تعیین قیمت مشورت کند چون آنان به قیمت های مشابه اخیر منطقه آشنا هستند.

مشاور املاک نیز باید به فروشنده بازخوردهای معمولی خریداران بالقوه در طول مدت دوره ی بازاریابی منتقل کند.قیمت رزرو شده باید محرمانه باقی بماند.

فروشنده باید به خاطر داشته باشد که هنگام برخورد با یک پیشنهاد با تعیین قیمت رزرو واقع بین باشد, قواعد عرضه و تقاضا را نیز به هنگام اعمال سایر شرایط بازار در ذهن داشته باشد .

7- انتقال در خرید ملک

انتقال چیست؟

انتقال  به معنی انتقال قانونی نام مالک از فروشنده به خریدار میباشد. پر مهم است که خریداران به هنگامیکه قرارداد بسته اند در مورد اینکه چه شخصی انتقال را انجام دهد تحقیق کنند.

وکیل گرفتن

 برای هر یک از امور ملک و انتقال از یک وکیل معتبر استفاده کنید.( برای دریافت جزئیات وکلای معتبر به جامعه کانون وکلا مراجعه نمایید.)

استخدام یک وکیل غالبا در مراحل کاغذبازی مانند جستجوی نام ها و تمبر باعث صرفه جویی در زمان میشود ومعمولا میتواند به هنگام عملی که ممکنه بزرگترین معامله اقتصادی در زندگی بعضی ها باشد باعث آرامش خاطر گردد.

8- هزینه های انتقال

انتقال سند در خرید ملک باعث ایجاد هزینه هایی مانند جستجوی موارد زیر میشود:

اداره ثبت

گواهی ارزیابی

ناحیه بندی

عمل انتقال

هزینه های ثبت

هزینه های سرویس های حرفه ای استاندارد

شورای محل و جستجوی ملک میتواند هرگونه مسائل و مشکلات برنامه ریزی را مشخص کند و اینکه در 5 یا 10 سال آینده منطقه به چه شکلی خواهد بود را واضح تر کند. آنها به شما اطمینان خاطر میدهند  تغییرات عمده و بزرگ مانند احداث یک آزادراه و تعریض جاده حتی به حیات پشتی یک ملک نیز آسیب نرساند.

جستجوی منطقه بندی و عناوین ( اماکن) مشخص میکند که آیا  ملک محدودیت هایی از قبیل برنامه ریزی های ناسازگار, دستور تخریب, مالیات گزاف , و یا غرامت ( مانند خدمات یا تخلفات) دارد یا خیر.

در پروسه ی انتقال بسیاری از این تحقیقات, استاندارد هستند اما هنگامی که خریداران خودشان تصمیم به تحقیق میگیرند غالبا نادیده گرفته میشوند.

8- توافق

زمانیکه تمام شرایط قرارداد خرید ملک اجرا شد زمان بسته بندی فرا میرسد! بسیار حائز اهمیت است که در این دوره با توجه به هرگونه مساله ای که ممکن است با نزدیک شدن به زمان جاگیری پیش می آید خریدار با وکیلش در ارتباط باشد .

خریداران به ترتیب دادن یک زمان  بازرسی قبل از جاگیری به همراه  مشاورشان تشویق میشوند .اینکار برای اطمینان حاصل کردن از این است که همه چیز مطابق شرایط قرارداد باشد و توجه شود مخلفات و لوازم و اتصالات توافق شده قرار داده شده باشند. بازرسی قبل از تحویل باید هنگامیکه ملک توسط فروشنده و یا ساکنین آن تخلیه شده است انجام گیرد.

معمولا وکیل توافق اصلی را به نمایندگی از خریدار انجام میدهد و بعد از توافق  وکلا، هم خریدار و هم فروشنده به مشاور اطلاع رسانی میکنند. تنها زمانیکه مشاور از هر دو طرف معامله خبر توافق را بگیرد میتواند کلیدها را به مالک جدید ارائه دهد.

تلاش شما برای خریدملک ,آپارتمان, خانه شهری و یا سایر ملک ها الان به پایان رسید. لذت ببرید!

در حال حاضر شما از راه های خرید ملک و قوانین خرید ملک اطلاع دارید